Psichologė Eglė Šekštelienė

psichologinė - psichoterapinė pagalba Vilniuje

Pagrindinis meniu

Pereitį prie turinio
  • pradžia
  • apie mane
  • kaina ir vieta
  • pasiskaitymai
  • D.U.K.
  • kontaktai
  • mentalizacija
  • media
  • MBT grupė
„Mūsų prigimtis – būti tarp žmonių ir su savimi“
2018-02-20 Kuo skiriasi buvimas vienam ir vienišumas. Kuomet buvimas vienam gali būti naudingas, reikalingas? Kodėl žmonės renkasi iššūkius? Kas lemia vienišumo išgyvenimus?
Kaip galima padėti apie savižudybę galvojančiam artimui?
2017-11-05 Lietuva savižudybių skaičiumi pirmauja Europoje, o tai nieko gero nesako apie visuomenės sveikatą. Tačiau apie savižudybes kalbėti būtina. Su tuo sutinka ir specialistai.

Psichologė E.Šekštelienė. Kaip nepalikti tų, kurie liko, dėl tų, kurie išėjo
2017-11-05 Kaip specialistė, psichologė, turinti žinių, kokie procesai vyksta netekus artimojo, kokie galimi jausmai ir etapai gedint, žinau tikrai nemažai. Visgi asmeninis susidūrimas su netektimi – kitoks nei aplinkinių ar vadovėliuose perskaitytas. Kiekvieno žmogaus gedulas unikalus ir turi savo tempą ir būdą, kaip šis procesas vyksta. Pasidalinsiu, kas padeda rasti vilties tapti atspariu gedului.

Kaip tvarkytis su pavydu ir konkurencija darbe
2017-10-22 Pavydas nėra malonus jausmas, tačiau neišvengiama emocija, su kuria susiduriame kone kasdien. Pavydas, kaip ir kiti sunkūs neatpažinti jausmai, gali stipriai varginti ir kelti gėdos ar kitus neigiamus jausmus.
Psichologė E.Šekštelienė. Kaip atpažinti pyktį ir išreikšti jį tinkamu būdu
2017-03-02 Paprastai pykdami ginamės nuo neteisybės, įžeidimo ar mūsų ribų ar teisių pažeidimo, lūkesčių neišsipildymo. Tokiems sunkiems jausmams, kaip pyktis, suvaldyti, pirmiausia reikia išmokti tokį jausmą atpažinti, įvardinti ir rasti būdų išlieti tinkamai, nežalojant savęs ir kitų.

Psichologė pataria: „Pokalbis apie kūno pokyčius – jau su 5 metų dukterimi“
2017-02-09 Nors dažnai šeimose dukros būna tiesiog prilipusios prie jas dievinančių tėčių, tačiau ateina metas, kai būtent mamos buvimas šalia ir atviri pokalbiai padeda be streso pereiti iš vaikystės į paauglystę. Kada ir apie ką mamoms būtina pasikalbėti su dukromis?
Sezoninė depresija – kaip ją atpažinti? 12 punktų pagalba sau
2017-02-09 Keičiantis sezonams, keičiasi gamta, mūsų fiziologija, mūsų psichika. Kai kurie žmonės pastebi, kad su pasikeitusiu sezonu keičiasi ir nuotaika, ji nukrenta. Kyla sunkumų atsikeiti iš lovos arba jaučiamas lyg energijos sumažėjimas?
Vaikas patiria patyčias? Stiprinkite jo pasitikėjimą savimi
2016-11-01 Patyčios mokykloje – vis dar skaudi problema. Ji stipriai veikia pačių vaikų psichologiją bei pasitikėjimą savimi. Maža to, patyčios tampa gan dideliu išbandymu tiek vaiko-agresoriaus, tiek ir vaiko-aukos tėvams.
5 psichologo patarimai, kaip gyventi po artimojo netekties
2016-11-01 Artimojo netektis yra skaudžiausia iš visų netekčių kategorijų. Psichologinio streso skalėje ji užima pirmvąją vietą, paskui eina skyrybos, sunki liga, darbo praradimas. Todėl natūralu, kad susidoroti su užklupusia būsena gali būti sudėtinga.
Psichologė Eglė Šekštelienė pataria, kaip pamažu sugrįžti į pasikeitusio gyvenimo vėžes. Ji išskiria penkis svarbiausius niuansus. Susipažinkite su jais.
Jei partneris - ekstremalus sportininkas
2016-09-26 Dažniausiai laisvalaikiui renkamės atpalaiduojančius smagius užsiėmimus. Tačiau kai kurie mūsų trokšta pilno įtampos ir pavojų ekstremalaus sporto. Šį polinkį skatina ne tik asmeninės savybės, bet ir hormonai. Dažnai ekstremaliu sportu susižavi vyrai. Ką daryti, jeigu tavasis – vienas jų?
Kas padeda išsaugoti santuoką?
2016-09-26 Svarbiausias gebėjimas išsaugoti santuoką yra ne įsipareigojimas, aukojimasis ar besąlyginė meilė, bet gebėjimas mokytis įsimylėti vienas kitą vėl ir vėl (N.F.Harley) .
Stresas darbe
2016-09-23 Didesnis ar mažesnis stresas lydi kone kiekvieną darbą. Tačiau kai žmogus dėl darbo patiria daugiau streso nei naudos, būtina ieškoti sprendimo, kaip pagerinti susiklosčiusią situaciją. Kitaip gali likti viena išeitis – tiesiog išeiti iš darbo.
9 streso įveikimo būdai
2016-02-26 Nuo to, kokius turime streso įveikimo įgūdžius, priklauso mūsų minčių ir emocijų darna. To, ko negalime kontroliuoti - žmogaus ar gamtos stichijų nulemtų netikėtumų - visuomet buvo ir bus. Tačiau galime kontroliuoti savo reakcijas į sudėtingas gyvenimiškas situacijas, mokytis tinkamai susidoroti su kasdieniniais stresais, išmintingai pasirūpinti savimi.
Kad meilė truktų amžinai
2016-02-26 Kodėl stipriai plakančią širdį ilgainiui pakeičia nuobodulys ir nepasitenkinimas? Mokslininkai nustatė, kad gebėjimas įsipareigoti ir būti atsakingiems yra įgimtas ir priklauso nuo hormono vazopresino kiekio smegenyse. Be to, nustatyta, kad mūsų smegenys maždaug po ketverių metų ima nuobodžiauti. Mūsų prisirišimas prie partnerio silpnėja, kartu gali blėsti ir jaučiama meilė.

Kodėl tuokiamės (1d.)
2015-09-14 Šiais laikais milžiniškas skyrybų skaičius gąsdina, o išsilavinusių ir finansiškai galinčių save pilnai išlaikyti, savarankiškų moterų skaičius didėja. Kodėl renkamės priklausomybę ir įsipareigojančius, emociškai artimus santykius? Kodėl verta tuoktis ir nuo ko priklauso santuokos sėkmė?
Ekstremalus sportas
Pokalbis apie ekstremalų sportą
2015-04-23 Turėjau galimybę dalyvauti ir pasisakyti radijo laidoje apie ekstremalų sportą. Galite pasiklausyti įrašo.
Kas yra psichologiškai sveikas žmogus?
2015-04-22 Remiantis S. Freud'u, esminis psichoterapijos tikslas - leisti klientui dirbti ir mylėti. Psichologiškai sveikas žmogus be gebėjimo mylėti ir dirbti dar turėtų gebėti ir žaisti, būti kūrybiškas.
Pasisveikinti ir atsisveikinti
Pasisveikinti ir atsisveikinti
2015-02-14 Kūdikio netektis didžiulė sumaištis šeimai, artimiesiems. Neonatalinės mirties atveju kūdikis gimsta negyvas arba miršta iškart po gimdymo. Kūdikis nėštumo metu miršta dėl medicininių priežasčių ir kt. aplinkybių. Kaip galite sau padėti gedėti, atsisveikinti su savo kūdikiu?
Apie meilę ir meną mylėti...
2015-02-14 Apie meilę kalbama, prisipažįstama, rašoma, analizuojama, bandoma pavaizduoti ar perteikti jau šimtmečius...Tačiau meilė nėra vien įsimylėjimas ar tinkamo žmogaus suradimas, tai kur kas daugiau.
Gedintiems kūdikio
Gedintiems kūdikio
2015-02-09 Kūdikio mirtis daugeliui gali pasirodyti ,,neteisinga". Kūdikio laukimas, gimimas tėvams ir artimiesiems atneša daug džiaugsmo, vilties, norų išpildymo. Atrodo labai neteisingai, jog tėvai nebegali mylėti ir auginti, rūpintis savo kūdikiu taip kaip jie tikėjosi, laukė. Kada kreiptis į specialistą?
Atminimui po kūdikio netekties...
2015-02-09 Kūdikio mirtis palieka tėvus be prisiminimų, kurie galėjo būti ateityje. Kartais tėvams įpatingai svarbu surinkti kuo daugiau prisiminimų apie kūdikį: svoris, ūgis, diena, visa kas galėtų kuo daugiau priminti, įrašyti prisiminimų knygoje apie kūdikį/vaisių, kuris tiek trumpai gyveno.
Pagalba sau po netekties
2015-02-09 Labai naudinga kalbėtis, tiek su šeima, tieks su draugais. Gaukite jums reikalingą paramą iš šeimos arba kriepkitės į specialistą. Kas benutiktų būkite švelnūs sau, duokite sau laiko pagyti. Nors tai iš pradžių atrodo neįmanoma, yra šviesa tunelio gale.
Ko reikia išmokti, kad pasitikėtume kitais? 
2014-11-22 Be šio tikėjimo žmonės gali emociškai užsisklęsti viduje ir jaustis izoliuotais. Tikėjimas gėriu leidžia rizikuoti bei manyti, jog visi žmonės nėra blogi ir atitinkamai elgtis kitaip.verti kitiems.
Apie suaugusiųjų psichoterapiją
2014-11-13 Psichoterapija tai galimybė žmogui geriau pažinti save, tarpasmeninius santykius, lengviau įveikti problemas ir sunkumus, kurios dažnai virsta psichologiniais sutrikimais. Psichoterapija yra tęstinis procesas, kuris neretai trunka keletą metų. Susitikimų metu nagrinėjamos gilesnės psichologinės sutrikimų priežastys.
Vaikų psichoterapija
2012-08-08 Vaikų psichoterapija paprastai prasideda nuo 3m. kuomet vaikas jau kalba ir pakankamai atskiria save nuo mamos/globėjų, geba pasakyti ,,aš". Nors kalba yra vienas iš pagrindinių terapijos metodų, konsultuojant vaikus vien jos nepakanka.
  • +37061654800
  • egle.sekstelo@gmail.com
  • Jakšto g. 7, Vilnius