Ko reikia išmokti, kad pasitikėtume kitais? 
2014-11-22

Tikėkite, jog žmonija yra gera.

Be šio tikėjimo žmonės gali emociškai užsisklęsti viduje ir jaustis izoliuotais. Tikėjimas gėriu leidžia rizikuoti bei manyti, jog visi žmonės nėra blogi ir atitinkamai elgtis kitaip.

 

Tikėkite, jog gyvenimas yra teisingas.

Tai artima tikėjimu “bumerango dėsniui”. Tai, ką duodate – sugrįžta bumerangu. Jei žmonės yra teisingi, nuoširdūs, jiems toks pat elgesys sugrįš ir iš kitų žmonių. Tokia nuostata padeda atsiverti kitiems.

 

Gydanti aplinka

Išmokite bendrauti be pykčio, priekaištų ir abipusių kaltinimų. Svarbu išmokti atleidimo, supratingumo ir sveiko bendravimo sprendžiant problemas. Tik tuomet galima norėti atleisti, išsilaisvinti iš praeities žaizdų ir skausmo – atsivėrus kitiems ir pasitikint vienas kitu.

 

Konkurencijos jausmo sumažinimas

Konkurencijos, pavydo, gynybiškumo jausmų sumažinimas bendraujant su kitu yra geras būdas pralaužti bendravimo barjerus tarp savęs ir kito. Šių barjerų įveikimas yra būtinas, norint išmokti pasitikėti.

 

Tikėkite aukštesne jėga

Tai priėmimas aukštesnės dvasinės jėgos, kuri yra stipresnė, išmintingesnė nei jūs. Tai priešinga tikėjimui, jog jūs – 100% kontroliuojate savo likimą. Toks tikėjimas dvasine jėga leidžia jums įveikti kaltę ir pyktį. Tikėkite Dievu.

 

Būkite kitiems atviri

Tai leistų jums tapti “tikru asmeniu” kitiems. Jei norite išvengti nesusipratimų, pamėginkite atskleisti savo nepasitikėjimą savimi, negalėjimą jaustis gerai. Toks atsiskleidimas leistų jūsų mylimajam (-ajai) geriau jus suprasti ir suteiktų progą pažinti jus, tokį, koks (-ia) jūs esate. Lengviau pasitikėti tuo, kas tikra nei tai, kas paslėpta…

 

Išmokite būti pažeidžiami

Tai leis jums būti įskaudintiems kitų, kurie žino jūsų silpnybes ir stipriąsias puses.. Toks savęs atkleidimas leis kitiems priimti jus tokius, kokie esate nei tokius, kokie jie nori, kad jūs būtumėte. Siekdami pilnai atsiskleisti, turite išmokti rizikuoti tapti pažeidžiamais kitiems.

 

Atsisveikinkite su baime

Baimė užkerta kelią veikti. Baimės paleidimas išlaisvins jus elgtis kitaip, jaustis kitaip. Baimė būti atmestiems, baimė, jog būsime įskaudinti, jog kažkas nepavyks, jog pasiseks, nežinomybės ar artumo baimės – blokuoja mūsų pasitikėjimą kitai ir gali stabdyti santykių augimą.

 

Priimkite save

Savęs priėmimas toks, koks esate ir kuo potencialiai galite būti, yra svarbus žingsnis, auginant pasitikėjimą santykiuose su kitais. Norint pasitikėti kitu būtina pasitikėti savimi. Norint tai įgyvendinti reikia paklausti savęs, ar mylite save. Meilė sau padės jums priimti save tokį, koks esate, leis jums labiau pasitikėti savimi.

 

Ištrauka iš straipsnio ,,Intymumo baimė“, kuris buvo publikuotas žurnale ,,Psicholigija tau“ E. Šekštelienė. 2005’5, 32p.